Mistyczna Birma poza utartym szlakiem

0
Cena
Od11 700 zł
Cena
Od11 700 zł
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Dodawanie elementu do listy życzeń wymaga posiadania konta

178
Opis

Myanmar, dawniej Birma – kraj kontrastów, z monumentalnymi świątyniami, zgubionymi w dżungli wioskami, prostym życiem mieszkańców. Kraj nie został opanowany przez wszechobecne centra handlowe i sieci fast food – tutaj można skosztować prawdziwego smaku Azji.

15-dniowa wycieczka pozwoli na poznanie kultury tego do niedawna odizolowanego kraju, obejrzenie największych zabytków, poznanie zwyczajów i kuchni Myanmar.

Podczas wycieczki będziesz mieć okazję do zwiedzenia głównych atrakcji Myanmar, poznania życia ludzi z tradycyjnych ludów, posmakowania lokalnej kuchni i kultury. Program jest doskonałym balansem pomiędzy zwiedzaniem a wypoczynkiem, pozwalających na oderwanie się od pędu codziennego życia.

Top atrakcje
 • Zobacz kolonialny Rangun i poczuj magię oświetlonej pagody Shwedagon
 • Zjedz birmańskie śniadanie i obserwuj mnichów zbierających jałmużnę
 • Przejedź się wozem konnym pośród świątynnych ruin Mandalaj
 • Obserwuj zachód słońca z łodzi na rzece Ayeyarwaddy
 • Odwiedź Jeepem 4x4 lokalne wioski wokół Bagan
 • Zaopiekuj się słoniami w dżungli w regionie Kalaw
 • Pojedź rowerem i łodzią nad jezioro Inle
 • Ugotuj zupę dyniową w birmańskiej wiosce zbudowanej na wodzie
Program dzień po dniu

Dzień 1Rangun nocą

Po przybyciu na lotnisko międzynarodowe w Rangunie spotkanie z przewodnikiem i kierowcą – prywatny transfer do hotelu.

Czas wolny w hotelu, wieczorem przejazd z przewodnikiem na zachód słońca w pagodzie Szwedagon.

Rangun po zachodzie słońca. Pod koniec dnia wielu mieszkańców Rangunu wychodzi z biura i w drodze powrotnej do domu zatrzymuje się na zakupy, spotyka się z przyjaciółmi w jednej z herbaciarni, na piwie czy idzie do pagody. Dokładnie to samo zrobisz dziś wieczorem. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie wieczorna wizyta w oświetlonej pagodzie Szwedagon – magiczny i mistyczny moment, kiedy główny plac nie jest zbyt zatłoczony. Po zwiedzaniu pagody serwowane będą lokalne przekąski, a także miejscowe piwa lub świeży sok z limonki. W cenę wliczone są napoje, spacer po nocnym targu w centrum miasta, herbata i przekąski, a także porcja miejscowego makaronu, który zjesz w towarzystwie lokalnych mieszkańców.
Nocleg w hotelu Strand Hotel, Deluxe Suite.
Wyżywienie – napoje i przekąski w czasie wieczornej wycieczki

Dzień 2Zwiedzanie Rangunu

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka po Rangunie.
Rangun to rozległe miasto o stosunkowo niedużym centrum, obejmującym kilka rynków, budynki kolonialne, rzekę Rangun oraz zielony obszar z ulicami obsadzonymi drzewami i kilkoma jeziorami. Podczas tej całodziennej wycieczki pokażemy Ci różne oblicza Rangunu, od zabytków po ukryte targowiska, które widzieli tylko nieliczni mieszkańcy Zachodu. W ciągu dnia odwiedzisz Pagodę Sule, kolonialne centrum, port, hotel Strand (gdzie napijesz się drinka wliczonego w cenę wycieczki) oraz jedno z kolorowych lokalnych targowisk. Leżącego Buddę zobaczysz zaraz przed lunchem składającym się z lokalnych potraw. Program dnia obejmuje również przejażdżkę słynną koleją okrężną do marketu Bogyoke Aung San.
Nocleg w hotelu Strand Hotel, Deluxe Suite.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 3Rangun-Mandalaj

Co dzieje się na ulicach Rangunu, kiedy większość ludzi śpi lub bierze prysznic? Wkrótce się tego dowiesz. Dzień rozpoczniesz o godz. 06:30 od wizyty na targu rybnym nad rzeką Rangun, następnie odwiedzisz całodobowy targ warzywny i zjesz słynne birmańskie śniadanie Mohinga (łagodna zupa rybna z makaronami i krakersami). Zobaczysz jak o poranku mnisi chodzą ulicami Rangunu zbierają jałmużnę. Po powrocie do hotelu (około godz. 9:30) zjesz pełne śniadanie w stylu zachodnim.

Przejazd na lotnisko i przelot do Mandalay.

Po przybyciu: zwiedzanie ruin świątyni Paleik. Świątynia węży w Paleik jest znana z 3 pytonów drzemiących przy posągu Buddy, które są codziennie myte i karmione przez miejscowych wiernych. Mniej znane, ale warte zobaczenia, są starożytne ruiny świątyń na tym samym obszarze, z których wiele ma ponad 200 lat i jest częściowo porośniętych roślinnością. Jest to swego rodzaju „mini Bagan” i można zwiedzać je praktycznie samotnie, czując się jak pierwszy obcokrajowiec, który odkrył to miejsce. Po zwiedzaniu Paleik kontynuujesz podróż do hotelu.
Nocleg w ośrodku Mandalay Hill Resort, pokój Deluxe.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 4Mandalaj, rejs po rzece Ayeyarwaddy

Z molo w Mandalaj popłyniesz spokojnym rejsem łodzią około 2 godzin w dół rzeki do Sagaing, mijając urwiste wzgórza ze świątyniami, gdzie zatrzymasz się i zwiedzisz klasztor Setkyar Thida. Dalej łodzią do Ava, skąd wozy konne zabiorą Cię na wycieczkę po tym wspaniałym miejscu. Zwiedzisz ruiny starożytnej świątyni, która przez 400 lat, kiedy Ava była stolicą Birmy, była majestatyczną budowlą. Lunch w Ava, następnie podróż samochodem do Amarapury – dawnej stolicy. Dziś to bardzo spokojna i cicha wieś, w której słychać tylko dźwięki maszyn tkackich. Odwiedzisz jedną z małych fabryk tkanin i przejdziesz się po moście U-Bein. Powrót do Madalaj.
Nocleg w ośrodku Mandalay Hill Resort.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 5Mandalaj-Bagan

Interesujące są nie tylko dawne stolice w okolicy Mandalaj. Podczas tej półdniowej wycieczki pokażemy Ci najsłynniejsze zabytki Mandalaj, poczynając od szczytu góry Mandalay, skąd roztacza się wspaniały widok na twierdzę. Kontynuujesz podróż do Atumashi i klasztorów Shwenandaw, które są doskonałym przykładem architektury i rzemiosła regionu, a na koniec zwiedzasz Pagodę Kuthodaw z charakterystycznymi białymi płytami marmurowymi.

Przez resztę dnia samochód i przewodnik są dostępne dla Ciebie aż do transferu na lotnisko na lot do Baganu.
Nocleg w Bagan Lodge, Villa.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6Bagan

Piknik w Minnantu. Minnantu jest prawdopodobnie ulubionym miejscem świątynnym wśród odwiedzających Bagan. Jest tu cicho, okolica jest wyjątkowo urokliwa, a świątynie są tu często całkowicie opustoszałe. Przewodnik poprowadzi Cię do zapomnianej części Bagan i zaserwuje wspaniały lunch piknikowy, w historycznym otoczeniu po tym, jak odwiedzisz kilka starożytnych ruin świątyń w tej okolicy. Przez resztę dnia samochód i przewodnik są dostępne do Twojej dyspozycji – może zdecydujesz się na więcej wizyt w świątyniach.

Pobyt w Bagan musi obejmować co najmniej dwa noclegi: pierwszy, aby zobaczyć jak słońce wschodzi zza wierzchołka starożytnej świątyni, drugi, aby o zachodzie słońca popłynąć prywatną łodzią po potężnej rzece Ayeyarwaddy i wypić drinka na piaszczystej wysepce na środku rzeki (o ile poziom wody nie jest zbyt wysoki). Podziwiaj spektakularny zachód słońca, podczas gdy Twój przewodnik będzie serwował koktajle i przekąski.
Nocleg w Bagan Lodge, Villa.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 7Jeep safari: poza utartym szlakiem

Tego dnia pojedziesz na wycieczkę bez zwiedzania świątyń – poznasz prawdziwe życie w Myanmar. Ruszysz z Baganu samochodem 4×4, z samego rana, kiedy najlepiej jest obserwować lokalnych mieszkańców wykonujących swoją codzienną pracę. Najpierw odwiedzisz wioskę Nyaung Gyi, aby zobaczyć warsztat kowalstwa. We wsi Se Ywa odwiedzisz kilka miejscowych warsztatów (produkcja oleju jadalnego, produkcja drewnianych pantofli, destylarnia). Następnie kontynuuj wędrówkę do wioski Taung Kong, gdzie większość ludzi to rolnicy, ale także garncarze. Powrót do Bagan z przystankiem na lunch w miejscowej restauracji. Świetna wycieczka dla fotografów i wszystkich zainteresowanych codziennym życiem miejscowej ludności.
Nocleg w Bagan Lodge.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 8Słonie w dżungli

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko na lot do Heho, spotkanie z przewodnikiem, prywatny transfer do parku ochrony słoni. Trekking po dżungli i zwiedzanie parku. Twój przewodnik specjalizujący się w ochronie słoni zabierze Cię na fascynujący, całodzienny trekking po dżungli otaczającej Kalaw, podczas którego spotkasz słonie, ich opiekunów (tzw. mahoutów) oraz lokalnych mieszkańców. W dużej części tego prywatnego chronionego parku przyroda może rozwijać się w niezakłócony sposób, tworząc naturalne siedlisko dla zwierząt, które w przeciwnym razie mogłyby być łatwo ścigane i zabijane. Projekt obejmuje stworzenie środowiska naturalnego dla słoni oraz pomoc miejscowej ludności w wydostaniu się z błędnego koła ubóstwa poprzez edukację i mikrofinansowanie. W tradycyjnej wiosce, w dżungli lub w parku serwowany będzie pyszny lunch z lokalnymi specjałami. Potem będziesz mieć czas, aby pomóc opiekunom w myciu i karmieniu słoni. Przejazd samochodem do Kalaw. Nocleg w Royal Kalaw Hill Resort.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 9Rowerowy trekking do Inle

Prawdopodobnie najlepszy sposób dotarcia do jeziora Inle. Specjalnie przygotowane rowery górskie umożliwią odbycie wspaniałej 4-5 godzinnej wycieczki rowerowej do Indein. Podróż jest przeważnie w warunkach off-road, jednak technicznie prosta z większością dróg płaskich lub zjazdowych, jedynie w pierwszej godzinie może być nieco pod górę. Jazda na rowerze przez wiele wiosek Pa O w okolicy, gdzie niewielu obcokrajowców było wcześniej, jest niesamowitym przeżyciem. Zatrzymaj się po drodze, aby podziwiać wspaniałe widoki na jezioro i okolice regionu Shan. Obiad w lokalnej wiosce. Z Indein kontynuuj podróż do hotelu prywatną łodzią motorową (bagaż zostanie wcześniej załadowany na łódź).
Nocleg w Villa Inle Resort, Lake Front Single Villa.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 10Jezioro Inle

Jezioro Inle w południowej części stanu Shan to rozległy naturalny zbiornik wodny otoczony tradycyjnymi wioskami Shan. Nad samym jeziorem od stuleci żyją ludzie z plemienia Intha, w wioskach zbudowanych w całości na palach nad jeziorem. Zabierzemy Cię prywatną motorówką wokół jeziora, aby odkryć jego naturalne piękno, odwiedzić pływające ogrody, zobaczyć słynnych wioślarzy (którzy popychają wiosło nogą w charakterystyczny sposób) i napić się herbaty w miejscowym domu. W wioskach wokół jeziora odbywają się tradycyjne targowiska, według 5-dniowego rotacyjnego harmonogramu. W programie wycieczki znalazła się wizyta na kolorowym targu, który odwiedzają ludzie Shan i PaO mieszkający w pobliżu. Zajrzymy również do lokalnego domu, w którym wytwarza się cheroot (birmańskie cygara), zobaczymy pływające ogrody pomidorowe oraz Pagodę Phaung Daw.
Nocleg w kurorcie Villa Inle Resort, willa z widokiem na jezioro.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 11Szkoła gotowania

Poznaj Tin Tin – tubylczynię Intha znad jeziora, która podzieli się z Tobą swoimi przepisami podczas tradycyjnej lekcji gotowania Shan w jej rodzinnym domu zbudowanym na palach.
Razem z przewodnikiem odwiedzisz lokalny rynek, aby znaleźć wszystkie składniki, wybierzesz się łodzią do domu Tin Tin i pomożesz w przygotowywaniu warzyw, siekaniu, smażeniu i gotowaniu, dodawaniu ziół i mieszaniu składników. Ugotujesz: zupę dyniową, ciasto ryżowe, lokalny makaron, rybę w liściach bananowca, warzywne curry i sałatkę z pomidorów z pływającego ogrodu.
Zajęcia kończą się fantastycznym lunchem. Goście otrzymują pamiątkowy fartuch, kilka specyficznych lokalnych narzędzi kuchennych oraz przepisy, które można wypróbować w domu. Wspaniały dzień, aby poznać lokalną kuchnię oraz prawdziwy lokalny styl życia Intha. Do końca dnia przewodnik i łódź pozostaną do Twojej dyspozycji.
Nocleg w Villa Inle Resort, willa z widokiem na jezioro.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 12Pożegnanie z Myanmar

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko Heho i przelot do Rangun. Samochód i przewodnik będą dostępne do czasu Twojego lotu międzynarodowego.

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Przejazdy, transfery i wycieczki lokalne
 • Przewodnika
 • Wejściówki/bilety
 • Posiłki zgodnie z programem wycieczki
 • Przeloty krajowe w Myanmar
 • Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków poza wymienionymi w programie
 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Napojów i alkoholu
 • Wydatków natury osobistej
 • Opłat wizowych
 • Wszelkich usług niewymienionych w sekcji "cena zawiera"
Mapa