Birma

0
Price
FromPLN 5,800
Price
FromPLN 5,800
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

55

Myanmar, dawniej Birma – kraj kontrastów, z monumentalnymi świątyniami, zgubionymi w dżungli wioskami, prostym życiem mieszkańców. Kraj nie został opanowany przez wszechobecne centra handlowe i sieci fast food – tutaj można skosztować prawdziwego smaku Azji.

15-dniowa wycieczka pozwoli na poznanie kultury tego do niedawna odizolowanego kraju, obejrzenie największych zabytków, poznanie zwyczajów i kuchni Myanmar.

Podczas wycieczki będziesz mieć okazję do zwiedzenia głównych atrakcji Myanmar, poznania życia ludzi z tradycyjnych ludów, posmakowania lokalnej kuchni i kultury. Program jest doskonałym balansem pomiędzy zwiedzaniem a wypoczynkiem, pozwalających na oderwanie się od pędu codziennego życia.

Opis

Myanmar, dawniej Birma – kraj kontrastów, z monumentalnymi świątyniami, zgubionymi w dżungli wioskami, prostym życiem mieszkańców. Kraj nie został opanowany przez wszechobecne centra handlowe i sieci fast food – tutaj można skosztować prawdziwego smaku Azji.

15-dniowa wycieczka pozwoli na poznanie kultury tego do niedawna odizolowanego kraju, obejrzenie największych zabytków, poznanie zwyczajów i kuchni Myanmar.

Podczas wycieczki będziesz mieć okazję do zwiedzenia głównych atrakcji Myanmar, poznania życia ludzi z tradycyjnych ludów, posmakowania lokalnej kuchni i kultury. Program jest doskonałym balansem pomiędzy zwiedzaniem a wypoczynkiem, pozwalających na oderwanie się od pędu codziennego życia.

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Przejazdy i wycieczki lokalne
 • Przewodnika
 • Wejściówki/bilety
 • Posiłki zgodnie z programem wycieczki

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków, poza zawartymi w programie
 • Biletów lotniczych
 • Alkoholu
 • Rangun
 • Mandalaj
 • Bagan
 • Jeep safari
 • Rowerowy trekking
 • Jezioro Inle
Program

Dzień 1Rangun nocą

Po przybyciu na lotnisko międzynarodowe w Rangunie spotkanie z przewodnikiem i kierowcą – prywatny transfer do hotelu.

Czas wolny w hotelu, wieczorem przejazd z przewodnikiem na zachód słońca w Szwedagon.

Rangun po zachodzie słońca. Pod koniec dnia wielu mieszkańców Jangonu wychodzi z biura i w drodze powrotnej do domu zatrzymuje się na zakupy, spotyka się z przyjaciółmi w jednej z herbaciarni. Dokładnie to zrobicie dziś wieczorem. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie wieczorna wizyta w oświetlonej Szwedagon pagodzie – magiczny i mistyczny moment w czasie, kiedy główna platforma nie jest zbyt obciążona ruchem. Po zwiedzaniu pagody serwowane będą lokalne przekąski, a także miejscowe piwa lub świeży sok z limonki. W cenę wliczone są napoje, spacer po nocnym targu w centrum miasta, herbata i przekąski, a także miseczka miejscowego makaronu, jedzona w towarzystwie mieszkańców. Nocleg w hotelu Strand Hotel, Deluxe Suite.

Dzień 2Zwiedzanie Rangun

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka po Rangun.
Rangun to rozległe miasto o stosunkowo niedużym centrum, obejmującym kilka rynków, budynki kolonialne, rzekę Jangun oraz zielony obszar z ulicami obsadzonymi drzewami i kilkoma jeziorami. Podczas tej całodziennej wycieczki pokażemy Ci różne oblicza Rangunu, od zabytków po ukryte targowiska, które widzieli nieliczni mieszkańcy Zachodu. W ciągu dnia odwiedzisz Pagodę Sule, kolonialne centrum, port, nabrzeże i jedno z kolorowych lokalnych targowisk, Leżącego Buddę. Program obejmuje również prejażdżkę słynną koleją okrężną. Nocleg w hotelu Strand Hotel, Deluxe Suite.

Dzień 3Rangun-Mandalaj

Co dzieje się na ulicach Rangunu, kiedy większość ludzi śpi lub bierze prysznic? Wkrótce się tego dowiesz. Dzień rozpoczyna się o godz. 06:30 od wizyty na targu rybnym nad rzeką Jangun, następnie odwiedzisz targ warzywny czynny 24 godziny na dobę i zjesz słynne birmańskie śniadanie Mohinga (łagodna zupa rybna z makaronami i krakersami). Zobaczysz przejście mnichów ulicami Rangunu, aby zbierać jałmużnę. Po powrocie do hotelu (około godz. 9:30) zjesz pełne śniadanie w stylu zachodnim.

Przejazd na lotnisko i przelot do Mandalay.

Po przybyciu; zwiedzanie ruin świątyni Paleik. Świątynia węży w Paleik jest znana z 3 pytonów drzemiących przy posągu Buddy, które są codziennie myte i karmione przez miejscowych wiernych. Mniej znane, ale warte zobaczenia, są starożytne ruiny świątyń na tym samym obszarze, z których wiele ma ponad 200 lat i jest częściowo porośniętych roślinnością. Jest to swego rodzaju „mini Bagan” i można zwiedzać je praktycznie samotnie, czując się jak pierwszy obcokrajowiec, który odkrył to miejsce. Po zwiedzaniu Paleik kontynuujemy podróż do hotelu. Nocleg w ośrodku Mandalay Hill Resort, pokój Deluxe.

Dzień 4Mandalaj, rejs po rzece Ayeyarwaddy

Z molo w Mandalaj płyniemy spokojnym rejsem łodzią około 2 godzin w dół rzeki do Sagaing, mijając urwiste wzgórza, gdzie zatrzymujemy się i zwiedzamy klasztor Setkyar Thida. Dalej łodzią do Ava, skąd wozy konne zabierają nas na wycieczkę po tym wspaniałym miejscu. Zwiedzamy ruinami starożytnej świątyni, które kiedyś były majestatycznymi budynkami przez 400 lat, kiedy Ava była stolicą. Lunch w Ava, następnie podróż samochodem do Amarapury – dawnej stolicy. Dziś to bardzo spokojna i cicha wieś, w której słychać tylko dźwięki maszyn tkackich. Odwiedzamy jedną z małych fabryk tkanin i przechadzamy się po moście U-Bein. Powrót do Madalaj. Nocleg w ośrodku Mandalay Hill Resort.

Dzień 5Mandalaj-Bagan

Interesujące są nie tylko dawne stolice w okolicy Mandalaj. Podczas tej półdniowej wycieczki pokażemy Ci najsłynniejsze zabytki Mandalaj, poczynając od szczytu góry Mandalay, skąd roztacza się wspaniały widok na twierdzę. Kontynuujemy podróż do Atumashi i klasztorów Szwenandaw, które są doskonałym przykładem architektury i rzemiosła regionu, a na koniec zwiedzamy Pagodę Kuthodaw z charakterystycznymi białymi płytami marmurowymi.

Przez resztę dnia samochód i przewodnik są dostępne do korzystania aż do transferu na lotnisko na lot do Baganu. Nocleg w Bagan Lodge, Villa.

Dzień 6Bagan

Piknik w Minnantu. Minnantu jest prawdopodobnie ulubionym miejscem świątynnym wśród odwiedzających Bagan. Jest tu cicho, okolica jest wyjątkowo urokliwa, a świątynie są tu często całkowicie opustoszałe. Przewodnik poprowadzi Cię do zapomnianej części Bagan i zaserwuje wspaniały lunch piknikowy, w historycznym otoczeniu po odwiedzeniu 2 lub 3 starożytnych ruin świątyń w tej okolicy. Przez resztę dnia samochód i przewodnik są dostępne dla dodatkowych wizyt w świątyniach.

Pobyt w Bagan musi obejmować co najmniej dwa noclegi: pierwszy, aby zobaczyć jak słońce wschodzi zza wierzchołka starożytnej świątyni, drugi, aby o zachodzie słońca popłynąć łodzią po potężnej rzece Ayeyarwaddy i wypić drinka na piaszczystej wyspie na środku rzeki (o ile poziom wody nie jest zbyt wysoki). Podziwiaj spektakularny zachód słońca, podczas gdy Twój przewodnik będzie serwował koktajle i przekąski. Nocleg w Bagan Lodge, Villa.

Dzień 7Jeep safari: poza utartym szlakiem

Wycieczka bez świątyń, pozwalająca poznać prawdziwe życie w Myanmar. Ruszmy z Baganu samochodem 4×4, z samego rana, kiedy najlepiej jest obserwować lokalnym mieszkańców wykonujących swoją codzienną pracę. Najpierw odwiedzamy wioskę Nyaung Gyi, aby zobaczyć warsztat kowalstwa czarnego. We wsi Se Ywa odwiedzamy kilka miejscowych warsztatów (produkcja oleju jadalnego, produkcja pantofli na drewnianej maszynie, destylarnia). Następnie kontynuujemy wędrówkę do wioski Taung Kong, gdzie większość ludzi to rolnicy, ale także garncarze. Powrót do Bagan z przystankiem na lunch w miejscowej restauracji. Świetna wycieczka dla fotografów i wszystkich zainteresowanych codziennym życiem miejscowej ludności. Nocleg w Bagan Lodge.

Dzień 8Słonie w dżungli

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko Heho, spotkanie z przewodnikiem, prywatny transfer do obozu słoni. Trekking w lesie i zwiedzanie projektu ochrony słoni. Twój przewodnik specjalizujący się w ochronie słoni zabierze Cię na fascynujący, całodzienny trekking w lesie otaczającym Kalaw, podczas którego spotkasz słonie, ich opiekunów oraz lokalnych mieszkańców. W dużej części tego prywatnego chronionego lasu przyroda może rozwijać się w niezakłócony sposób, tworząc naturalne siedlisko dla zwierząt, które w przeciwnym razie mogłyby być łatwo ścigane i zabijane. Projekt obejmuje stworzenie środowiska naturalnego dla słoni oraz pomoc miejscowej ludności w wydostaniu się z błędnego koła ubóstwa poprzez edukację i mikrofinansowanie. W tradycyjnej wiosce, w dżungli lub w obozie serwowany będzie pyszny lunch z lokalnymi specjałami. Po będzie czas, aby pomóc opiekunom w myciu i karmieniu słoni. Przejazd samochodem do Kalaw. Nocleg w Royal Kalaw Hill Resort.

Dzień 9Rowerowy trekking

Prawdopodobnie najlepszy sposób dotarcia do jeziora Inle. Specjalnie przygotowane rowery górskie umożliwią odbycie wspaniałej 4-5 godzinnej wycieczki rowerowej do Indein. Podróż jest przeważnie w warunkach off-road, jednak technicznie prosta z większością dróg płaskich lub zjazdowych, jedynie w pierwszej godzinie może być nieco pod górę. Jazda na rowerze przez wiele wiosek Pa O w okolicy, gdzie niewielu obcokrajowców było wcześniej, jest niesamowitym przeżyciem. Zatrzymaj się po drodze, aby podziwiać wspaniałe widoki na jezioro i Shan country side. Obiad jest wliczony w cenę. Z Indein kontynuujemy podróż do hotelu prywatną łodzią motorową (bagaż zostanie wcześniej załadowany na łódź).

Dzień 10Jezioro Inle

Jezioro Inle w południowej części stanu Shan to rozległy naturalne zbiornik otoczone tradycyjnymi wioskami Shan. Nad samym jeziorem od stuleci żyją ludzie z plemienia Intha, w wiosce zbudowanej w całości na palach nad jeziorem. Zabierzemy Cię prywatną motorówką wokół jeziora, aby odkryć jego naturalne piękno, odwiedzić pływające ogrody, zobaczyć słynnych wioślarzy i napić się herbaty w miejscowym domu. W wioskach wokół jeziora odbywają się tradycyjne targowiska, według 5-dniowego rotacyjnego harmonogramu. W programie wycieczki znalazła się wizyta na kolorowym targu, który odwiedzają ludzie Shan i PaO mieszkający w pobliżu. Zajrzymy również do lokalnego domu, w którym wytwarza się cheroot (birmańskie cygara), zobaczymy pływające ogrody pomidorowe oraz Pagodę Phaung Daw. Nocleg w kurorcie Villa Inle Resort, willa z widokiem na jezioro.

Dzień 11Szkoła gotowania

Poznaj Tin Tin – tubylczynię Intha znad jeziora, która podzieli się z Tobą swoimi tradycyjnymi przepisami podczas tradycyjnej lekcji gotowania Shan w rodzinnym domu zbudowanym na palach .
Razem z przewodnikiem odwiedzamy lokalny rynek, aby znaleźć wszystkie składniki, wybrać się łodzią do tradycyjnego domu i pomóc w przygotowywaniu warzyw, siekaniu, smażeniu i gotowaniu, dodawaniu ziół i mieszaniu składników.
Zajęcia kończą się fantastycznym lunchem. Goście pamiątkowy otrzymują fartuch, kilka specyficznych lokalnych narzędzi kuchennych oraz przepisy, które można wypróbować w domu. Fantastyczny dzień, aby nauczyć się nieco pysznej kuchni oraz poznać prawdziwy lokalny styl życia Intha. Nocleg w Villa Inle Resort, willa z widokiem na jezioro.

Dzień 12Pożegnanie z Myanmar

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko Heho i przelot do Rangun. Samochód i przewodnik będą dostępne przez dodatkowy czas transferu na lotnisko do czasu Twojego lotu międzynarodowego.

Mapa
Zdjęcia