Tajemnice Kambodży – szlakiem Khmerów

0
Cena
Od6 300 zł
Cena
Od6 300 zł
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Dodawanie elementu do listy życzeń wymaga posiadania konta

179
Opis

Kambodża to jeden z najbardziej interesujących krajów Azji Południowowschodniej, relatywnie niedawno otwarty dla turystów. Lata okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów odcisnęły trwały ślad na kraju, w który 30 procent ludności żyje za mniej niż dolara dziennie. 

Kambodża oferuje niepowtarzalną atmosferę, słynne zabytki związane z okresem wielkości dynastii Khmerów jak również miejsca o tragicznej przeszłości jak choćby słynne Pola Śmierci. Dzięki bogatemu programowi poznasz zarówno tętniącą życiem stolicę Phnom Penh, jak również rzadziej odwiedzane tradycyjne wioski, w których przekonasz się jak wygląda prawdziwa lokalna serdeczność.

 

Top atrakcje
 • Obejrzyj słynne twarze wykute w kamieniu w świątyni Bayon
 • Spróbuj swoich sił w khmerskiej starożytnej sztuki walki Bokator
 • Zobacz Angkor Wat o zachodzie słońca
 • Sprawdź, jak produkuje się naturalny jedwab
 • Wyrusz rowerem po wioskach wokół Battambang
 • Pojedź tuk-tukiem nad morze w Kep
 • Poczuj klimat Siem Reap i Phnom Penh
Program dzień po dniu

Dzień 1Siem Reap

Po przylocie do Siem Reap na lotnisku będzie czekał na Ciebie przewodnik oraz kierowca z którymi udasz się do swojego hotelu.
Nocleg w Treasure Oasis 4*
Wyżywienie: brak

Dzień 2Preah Khan - Neak Pean - Ta Prohm - Angkor Thom - Ceremonia Błogosławieństwa

Rozpoczniesz dzień od wizyty w Preah Khan zbudowanym w 1191 przez wielkiego Jayavarmana VII. W pobliżu znajduje się również świątynia Neak Pean zbudowana w stylu Angkor pośrodku wyspy. Mówi się, że to miejsce odzwierciedla mityczne himalajskie jezioro Anavatapta, którego wody posiadały moc uzdrawiania. Kontynuuj do Ta Prohm, świątyni buddyjskiej z XII w. otoczonej bujną roślinnością i masywnymi korzeniami drzew. Jadąc dalej miniesz jeziorko Srah Srang, gdzie będzie na Ciebie czekać piknik w uroczym drewnianym domu. Dom leżący nad samym brzegiem jeziorka oferuje niezwykłą atmosferę, przepiękne dekoracje wykonane z lokalnych materiałów oraz niezwykły ogród. Po lunchu możesz skorzystać z masażu stóp.
Po południu odwiedzisz Angkor Thon nazywany „wielkim miastem”. Tu w świątyni Bayon obejrzysz słynne twarze wykute w kamieniu pochodzące z XII i XIII w. Następnie udasz się na świątynną górę Baphuon, odrestaurowaną niedawno przez francuskich archeologów. Podziwiaj kilkusetmetrowe tarasy ozdobione słoniami, których używano podczas królewskich ceremonii. Doświadczysz tutaj ceremonii pobłogosławienia przez mnichów.
Nocleg w Treasure Oasis 4*
Wyżywienie: śniadanie, lunch w prywatnym domu Srah Srang,

Dzień 3Lokalne wioski - Angkor Wat

Rozpoczniesz dzień spacerem po wiosce Kro Bei Riel – odkryjesz lokalne warsztaty i przyjrzysz się wytwarzaniu rękodzieła, porozmawiasz z mieszkańcami. Następnie wozem zaprzężonym w woły (po drodze poczęstujemy Cię świeżą wodą z kokosa) udasz się do kolejnej wioski, gdzie zobaczysz, jak pani domu przygotowuje Twój lunch. Oczywiście będziesz mógł jej pomagać.
Po lunchu czeka na Ciebie wyjątkowe doświadczenie – obejrzysz khmerską starożytną sztukę walki o nazwie Bokator, dzięki czemu dowiesz się więcej o dawnej kambodżańskiej kulturze i taktyce jej armii. Następnie udasz się do najsłynniejszej świątyni w tym kraju: Angkor Wat.
Nocleg w Treasure Oasis 4*
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 4Kompong Khleang - Beng Mealea

Rankiem wyruszysz do Kompong Khleang – wioski położonej 40 kilometrów od Siem Reap. Wszystkie jej domy zbudowane są na palach, co podkreśla jej malowniczy charakter. W zależności od pory roku i poziomu wody można tu cieszyć się wyjątkowymi widokami na bezkresne pola ryżowe. Udasz się w podróż łodzią po kanałach w stronę dużego jeziora, gdzie mieszkańcy żyją dosłownie na wodzie, a ich domy zmieniają położenie w rytm pór roku. Następnie odwiedzisz wyjątkową świątynię Beng Mealea.
Nocleg w Treasure Oasis 4*
Wyżywienie: śniadanie, obiad piknikowy w lokalnym domu

Dzień 5Siem Reap - Battambang

Wyruszysz w drogę do Battambang przez pola ryżowe i miejscowość Sisophon w prowincji Banteay Meanchey, podziwiając kambodżański krajobraz z tradycyjną zabudową. Po drodze odwiedzisz plantację jedwabiu, otoczonej plantacjami drzew morwowych o powierzchni 5 hektarów. Podczas tej wizyty miejscowy przewodnik wyjaśni Ci wszystko na temat produkcji jedwabiu, od uprawy morwowych drzew po proces tkania. Na miejscu będziesz mógł podziwiać prawdziwe umiejętności talent kambodżańskich rzemieślników. Pod koniec wycieczki będziesz pod wrażeniem ilości pracy, która jest potrzebna do wytworzenia produktów z jedwabiu.
Tej nocy zatrzymasz się w uroczym miasteczku Battambang. Wraz ze swoim przyjaznym gospodarzem odwiedzisz tętniące życiem targowisko, przespacerujesz się brzegiem rzeki, odwiedzisz małe sklepiki, odkryjesz starą chińską świątynię oraz najstarsze kino Battambang. Zapoznasz się również z praktykami religijnymi miejscowych i dowiesz się więcej o historii Khmerów – odwiedzisz pagodę i królewskie ogrody.
Nocleg w Battambang Resort 4*
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6Battambang - rowerowy trekking

Wycieczka rowerowa Battambang to wyjątkowy sposób poznanie lokalnego stylu życia mieszkańców wsi w głębi Kambodży. Jadąc wzdłuż ścieżki biegnącej obok strumienia, będziesz mieć okazję obejrzeć domy typowe dla tego obszaru i niezmienione od pokoleń pola ryżowe oraz warsztaty. Możesz tu przyjrzeć się codziennym czynnościom lokalnej ludności – przygotowaniu potraw z ryżu, wykuwanie noży czy ucieranie tradycyjnej pasty rybnej prahok. Taki dzień to niezapomniane wrażenia – na zawsze zapamiętasz uśmiechnięte dzieci i szczere powitania mieszkańców lokalnych wiosek.
Nocleg w Battambang Resort 4*
Wyżywienie: śniadanie
Odległość i czas trwania jazdy na rowerze: 20 kilometrów do Ek Phnom (ostatnie 8 kilometrów opcjonalnie)

Dzień 7Battambang - Phnom Penh

Odległość z Battambang do Phnom Penh to 291 kilometrów, ale po drodze zrobisz kilka interesujących przystanków. Zaczynając od Pursat, znanego z wydobycia marmuru, gdzie zobaczysz warsztaty, w których rzemieślnicy zamieniają wydobywany kamień w rzeźby. Kolejnym etapem podróży jest Kampong Chhnang, położone przy ogromnym jeziorze Tonle Sap, gdzie zobaczysz pływające wioski. Nazwa Kampong Chhnang („port garncarstwa”) wynika z faktu, że jego gospodarka opiera się na terakocie i jej produkcji. Następnie będziesz mieć okazję wspiąć się na szczyt wzgórza Oudong, które obecnie jest miejscem wielu pielgrzymek, lecz kiedyś było jedną ze stolic królestwa Kambodży. Ze szczytu rozpościerają się piękne widoki na lasy, pola ryżowe, jeziora i lokalne wioski z charakterystycznymi pagodami. Twój ostatni przystanek przed przybyciem do Phnom Penh to wioska złotników.
Nocleg w Villa Langka 3*
Wyżywienie: śniadanie
Dystans: 291 kilometrów – 5 godzin 30 minut

Dzień 8Zwiedzanie Phnom Penh

Stolica Kambodży znajduje się na styku trzech rzek: Bassac, Tonle i imponującego Mekongu. Phnom Penh odróżnia się od innych stolic Azji, dzięki nowoczesnemu klimatowi połączonemu z prowincjonalnym urokiem, akcentami francusko-kolonialnymi i architekturą w stylu Angkor. Podróż przez tętniącą życiem stolicę rozpocznie się od wizyty w Muzeum Narodowym, które prezentuje największe na świecie zbiory khmerskich rzeźb i ceramiki. Następny przystanek znajduje się w Pałacu Królewskim, który dominuje w panoramie miasta – wcześniej kompleks pałacowy funkcjonował jako rezydencja króla Kambodży. Później udasz się do Wat Phnom and i na główny rynek Phnom Penh Central, gdzie będziesz mógł zrobić zakupy lub spędzić czas wolny wg uznania.
Uwaga:
+ Wizyty w Pałacu Królewskim i Srebrnej Pagodzie odbywają się tylko w obecności lokalnych przewodników – inni nie są do tego upoważnieni.
+ Podczas wizyty w Pałacu Królewskim wymagana jest odpowiednia odzież. Spodenki i spódnice powyżej kolan oraz odsłonięte ramiona są zabronione.
+ Pałac Królewski i Srebrna Pagoda bywają zamykane bez uprzedzenia na oficjalne ceremonie. W miarę możliwości wizyta zostanie zastąpiona inną.
Nocleg w Villa Langka 3*
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 9Phnom Penh - Kep

Opuścisz zgiełk Phnom Penh i udasz się do Kep. Po drodze odwiedzisz plantację pieprzu, gdzie zobaczysz techniki stosowane do uprawy i zbioru tej przyprawy – pierwszego produktu Kambodży, który korzysta ze statusu Chronionego Oznaczenia Geograficznego Światowego Stowarzyszenia Handlu. Możesz przejść się po ogrodach i zobaczyć jak ziarna suszone są na słońcu. Przewodnik wskaże różne gatunki – będziesz mieć okazję ich spróbować. Noc spędzisz w Kep, które w latach 50-tych i 60-tych było nadmorskim kurortem najpopularniejszym bogatych mieszkańców Phnom Penh. Niestety, pod koniec wojny wspaniałe rezydencje legły w gruzach. To miejsce emanuje prawdziwie czarującą atmosferą, warto tu spróbować miejscowych krabów.
Nocleg w Raingsey Bungalow 3*
Wyżywienie: śniadanie
Odległości: 130 kilometrów – 3 godziny

Dzień 10Odkrywanie Kambodży tuk-tukiem

Kep i Kampot słyną nie tylko ze światowej klasy pieprzu, świeżych owoców morza i pięknych zachodów słońca na wybrzeżu, ale także ze wspaniałej przyrody, malowniczych wiosek rybackich, plantacji, rzek i przemiłych lokalnych mieszkańców!
Będziesz mieć okazję poznać piękno tego nadmorskiego regionu z bliska, dowiedzieć się więcej o lokalnych produktach i oddać się powolnemu wiejskiemu życiu!
Nocleg w Raingsey Bungalow 3*
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11Kep - Phnom Penh - wyjazd

Podróż na lotnisko w Phnom Penh. Zatrzymasz się po drodze, aby odwiedzić lokalną plantację pieprzu w pobliżu Kep i Phnom Chisor, popularną świątynię z czasów Angkorii. Położona jest na wzgórzu, które oferuje wspaniałe widoki na okolicę.
Wyżywienie: śniadanie
Doba hotelowa do godz. 12:00

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Przejazdy i wycieczki lokalne
 • Anglojęzycznego przewodnika
 • Wejściówki/bilety
 • Posiłki zgodnie z programem wycieczki
 • Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków, poza zawartymi w programie
 • Biletów lotniczych międzynarodowych i lokalnych
 • Alkoholu
 • Wszelkich usług niewymienionych w sekcji "cena zawiera"
 • Opłat wizowych
Mapa