Kambodża

0
Price
FromPLN 6,200
Price
FromPLN 6,200
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

34

Kambodża to jeden z najbardziej interesujących krajów Azji Południowowschodniej, relatywnie niedawno otwarty dla turystów. Lata okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów odcisnęły trwały ślad na kraju, w który 30 procent ludności żyje za mniej niż dolara dziennie.

Kambodża oferuje niepowtarzalną atmosferę, słynne zabytki związane z okresem wielkości dynastii Khmerów jak również miejsca o tragicznej przeszłości jak choćby słynne Pola Śmierci. Dzięki bogatemu programowi poznasz zarówno tętniącą życiem stolicę Phnom Penh, jak również rzadziej odwiedzane tradycyjne wioski, w których przekonasz się jak wygląda prawdziwa lokalna serdeczność.

Opis

Kambodża to jeden z najbardziej interesujących krajów Azji Południowowschodniej, relatywnie niedawno otwarty dla turystów. Lata okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów odcisnęły trwały ślad na kraju, w który 30 procent ludności żyje za mniej niż dolara dziennie. 

Kambodża oferuje niepowtarzalną atmosferę, słynne zabytki związane z okresem wielkości dynastii Khmerów jak również miejsca o tragicznej przeszłości jak choćby słynne Pola Śmierci. Dzięki bogatemu programowi poznasz zarówno tętniącą życiem stolicę Phnom Penh, jak również rzadziej odwiedzane tradycyjne wioski, w których przekonasz się jak wygląda prawdziwa lokalna serdeczność.

 

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Przejazdy i wycieczki lokalne
 • Przewodnika
 • Wejściówki/bilety
 • Posiłki zgodnie z programem wycieczki

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków, poza zawartymi w programie
 • Biletów lotniczych
 • Alkoholu
 • Siem Reap
 • Preah Khan
 • Angkor Wat
 • Phnom Penh
 • Rowerowy trekking
 • Tuk-tuk
Program

Dzień 1Siem Reap

Na lotnisku będzie czekał przewodnik oraz kierowca z którymi udasz się do swojego hotelu.
Wyżywienie: brak

Opcja 1: Kolacja w zielonej okolicy – Cena: 112 USD za osobę

Chandara Villa to piękne miejsce, które w dużej mierze jest niedostępne dla masowego tłumu turystów i położone jest w pięknej zielonej okolicy. Tutaj odpoczniesz na romantycznym spacerze i znajdziesz ciche miejsce na koktajl i wypoczynek przed kolacją. Będziesz delektować się wyśmienitą kuchnią i niezwykłą obsługą. Wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy przy blasku świec w miejscu otoczonym bujnymi polami ryżowymi.
Wyżywienie: kolacja

Dzień 2Ceremonia Błogosławieństwa Mnicha

Preah Khan – Neak Pean – Ta Prohm – Angkor Thom – Ceremonia Błogosławieństwa Mnicha

Mityczne, urokliwe miejsca czczone przez ludność indyjską, otoczone bują rośinnością i dużymi korzeniami drzew. Wody jeziora Himalajów posiadają moc uzdrowienia. Podczas zwiedzania będziesz się delektować niezwykłym doświadczenieniem podczas pikniku w uroczym drewnianym domku. Domek oferuje niezwykłą atmosferę, przepiękne dekoracje wykonane z lokalnych materiałów oraz niezwykły ogród otaczający dom. Możesz skorzystać z lokalnych usług, min masażu stóp.
Po przebytej podróży przez kilka miast zakątków południowo-wschodniej Azji i odwiedzeniu zabytków i świątyń masz możliwość uzyskać wgląd w buddyzm, jego rolę i historię. Poznaj mnihów, którzy z przyjemnością porozmawiają i doskonale mówią po angielsku.
Wyżywienie: śniadanie, lunch w prywatnym domu Srah Srang

Opcja 2: wyjątkowe i smaczne jedzenie w kawiarni Bugs – 21 USD za osobę

Spróbuj unikalnej kambodżańskiej kolacji: cicha restauracja Bugs na obrzeżach centrum miasta serwuje kreatywne, smaczne dania z robaków! Gotują różne rodzaje owadów, takie jak świerszcze, ptaszniki, skorpiony, gniazda pszczół, pluskwy, owady, od których ludność azjatycka jest uzależniona, ale przygotowywane są w bardzo oryginalny sposób.

Wyżywienie: kolacja

Dzień 3Warsztaty w Angkor Wat

Dzień 3: Tradycyjne warsztaty w lokalnej wiosce – Angkor Wat
Kro Bei Riel, idealne miejsce aby rozpocząć dzień od spacerów w wiosce i odkryć różne lokalne warsztaty, rękodzieła i wysłuchać opowieści od mieszkańców wioski.
Po lunchu czeka na Ciebie wyjątkowe doświadczenie Khmerów, w którym zaprezentowana zostanie starożytna sztuka walki o nazwie Bokator, dzięki czemu dowiesz się więcej o kambodżańskiej kulturze i technikach walki starożytnych armii. Następnie masz możliwość zobaczenia najsłynniejszej świątyni: Angkor Wat.
Wyżywienie: śniadanie, obiad

Opcja 3: Degustacja wina ryżowego w Sombai – Cena: 2 USD za osobę
Wino ryżowe jest jednym z najbardziej znanych napojów w Kambodży. Odwiedzisz warsztat znany jako „Sombai”, podczas którego właściciele wyjaśnią ci proces destylacji wina ryżowego oraz zaproponują degustację.

Opcja 4: Vespa Tour – wieczorna wycieczka Foodie – Cena: 77 USD za osobę
Będziesz cieszyć się tą wyjątkową jazdą na wygodnym włoskim Vespa z profesjonalnym kierowcą do Twojej dyspozycji. W całym Siem Reap przygotuj się na kulturę Khmerów i jej wyjątkowy styl jedzenia. Dowiesz się wiele o lokalnych potrawach i sposobie ich przygotowania. Odwiedzisz lokalne sklepy i spróbujesz nowych przysmaków, takich jak owoce, warzywa, mięso
Czas trwania: od 18:00 do 22:45

Dzień 4Kompong Khleang - Beng Mealea

Kompong Khleang to wioska położona 40 kilometrów od Siem Reap. Wszystkie domy są położone na palach, oferując wyjątkowe środowisko naturalne z zapierającymi dech w piersiach widokami. W zależności od pory roku i poziomu wody można cieszyć się rozlewiskami, polami ryżowymi i wodą Udasz sie w podróż łodzią po kanałach do dużego jeziora, w którym ludzie żyją na wodzie, a ich domy poruszają się w rytmie pór roku. Następnie udasz się do wyjątkowej świątyni: Beng Mealea.
Wyżywienie: obiad piknikowy w lokalnym domu

Dzień 5Siem Reap - Battambang

Odwiedzisz Sisophon w prowincji Banteay Meanchey, podróżując przez pola ryżowe i Kambodżański krajobraz z tradycyjnymi domami. Po drodze odwiedzisz farmę w zielonej, spokojnej okolicy, otoczonej plantacjami drzew morwowych o powierzchni 5 hektarów. Podczas tej wizyty miejscowy przewodnik wyjaśni wszystko, od uprawy drzew po tkanie jedwabiu. Będziesz świadkiem prawdziwych umiejętności i talentów kambodżańskich rzemieślników. Pod koniec wycieczki będziesz pod wrażeniem ilości pracy, która idzie do wytworzenia produktów.
Tej nocy nocujesz w uroczym miasteczku Battambang. Dzięki swojemu przyjaznemu gospodarzowi odwiedzasz tętniące życiem targowisko, spacerując brzegiem rzeki ze sklepami, odkryjesz starą chińską świątynię oraz najstarsze kino Battambang.
Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o lokalnych praktykach.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6Battambang - rowerowy trekking

Wycieczka rowerowa Battambang to wyjątkowy sposób poznanie lokalnego stylu życia mieszkańców wsi w głębi Kambodży. Wzdłuż ścieżki, po małym strumieniu, będziesz miał okazję zobaczyć domy typowe dla tego obszaru i niezmienione od pokoleń, pola ryżowe. Obserwuj codzienne czynności, takie jak przygotowanie lepkiego ryżu, wykonywanie niestandardowych noży i przygotowanie tradycyjnej pasty rybnej prahok. Niezapomniane wrażenia, w towarzystwie miejscowych dzieci machających i witających Cię.
Wyżywienie: śniadanie
Odległość i czas trwania jazdy na rowerze: 20 kilometrów do Ek Phnom (ostatnie 8 kilometrów opcjonalnie)

Dzień 7Battambang - Phnom Penh

Dzień 7: Battambang – Phnom Penh
Podróż do Phnom Penh to 291 kilometrów, ale po drodze zrobisz kilka interesujących przystanków. Zaczynając od Pursat, znanego z kamieniołomów marmuru, zobaczysz warsztaty, w których rzemieślnicy zamieniają marmur w rzeźby, w tym figurki małych buddów, i innych przedmiotów. Kolejnym etapem podróży jest Kampong Chhnang, położone na połączeniu ogromnego jeziora Tonle Sap. Na jeziorze można podziwiać różne pływające wioski. Nazwa Kampong Chhnang („port garncarstwa”) wynika z faktu, że jego gospodarka opiera się na terakocie i jej produkcji. Będzie to dobra okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy mieszkają oraz intensywnie koncentrują się wokół tej działalności. Następnie będziesz miał okazję wspiąć się na szczyt wzgórza Oudong, które obecnie jest miejscem wielu pielgrzymek, ale było kiedyś jedną ze stolic królestwa Kambodży. Będziesz miał możliwość podziwiać piękne widoki m.in.: lasy, , pola ryżowe, jeziora i lokalne wioski. Twój ostatni przystanek przed przybyciem do Phnom Penh będzie w wiosce złotników.
Posiłki: śniadanie
Dystans: 291 kilometrów – 5 godzin 30 minut

Dzień 8Zwiedzanie Phnom Penh

Stolica Kambodży znajduje się na styku trzech rzek: Bassac, Tonle i imponującego Mekongu. Phnom Penh odróżnia się od innych stolic Azji, dzięki nowoczesności połączonej z prowincjonalnym urokiem i akcentami francusko-kolonialnymi. Podróż przez tętniącą życiem stolicę rozpocznie się od wizyty w Muzeum Narodowym, ktore jest największe w kraju, ponieważ prezentuje największe na świecie zbiory khmerskich rzeźb, ceramiki i etnografii. Następny przystanek znajduje się w Pałacu Królewskim, który uderzająco dominuje w panoramie miasta. Wcześniej kompleks czterech głównych obszarów funkcjonował jako królewska rezydencja króla Kambodży.

Uwaga:
+ Wizyty w Pałacu Królewskim i Srebrnej Pagodzie będą prowadzone przez przewodników na miejscu, ponieważ nasi przewodnicy nie są do tego upoważnieni.
+ Podczas wizyty w Pałacu Królewskim wymagana jest odpowiednia odzież. Spodenki i spódnice powyżej kolan oraz odsłonięte ramiona są zabronione.
+ Pałac Królewski i Srebrna Pagoda są czasami zamykane bez uprzedzenia na oficjalne ceremonie. W miarę możliwości wizyta zostanie zastąpiona inną.

Wariant 5: Kambodżańska Warsztat Kultury Kulturowej – Cena: 36 USD od osoby
Po południu będą Państwo mieli okazję skorzystać z prywatnego interaktywnego warsztatu. Gospodarze zaprosą Cię do wspólnej zabawy, ucząc tradycyjnego tańca kambodżańskiego. Po krótkim wstępie możesz aktywnie ćwiczyć proste, podstawowe gesty, style i technikę tańca. Będziesz mógł przymierzyć tradycyjne stroje z Kambodży – to wspaniałe doświadczenie!
Pod koniec warsztatów tańca będzie można kupić pamiątkę ze zdjęciem.
+ Czas trwania 1,5 godziny

Dzień 9Phnom Penh - Kep

Opuścisz zgiełk Phnom Penh i udasz się do Kep. Po drodze odwiedzisz plantację pieprzu. Zobaczysz techniki stosowane do uprawy i zbioru pieprzu, pierwszego produktu z Kambodży, który skorzysta ze statusu Chronionego Oznaczenia Geograficznego Światowego Stowarzyszenia Handlu. Możesz spacerować po ogrodach i zobaczyć różne suszone na słońcu ziarna pieprzu. Będziesz miał okazję je wypróbować. Noc spędzisz w Kep, który był najpopularniejszym nadmorskim miastem wśród wysokiej klasy populacji z Phnom Penh. Niestety, pod koniec wojny wspaniałe rezydencje pozostały w gruzach. To miejsce emanuje prawdziwie czarującą atmosferą, a przede wszystkim miejscowe kraby są zachwycające.
Wyżywienie: śniadanie
Odległości: 130 kilometrów – 3 godziny

Dzień 10Odkrywanie Kambodży w tuk-tuku

Kep i Kampot słyną nie tylko ze światowej klasy pieprzu, świeżych owoców morza i pięknych zachodów słońca na wybrzeżu, ale także ze wspaniałej przyrody, malowniczych wiosek rybackich, plantacji, rzek, bystrzaków i uroczych lokalnych mieszkańców!
Będziesz miał okazję poznać piękno tego nadmorskiego regionu z bliska, dowiedzieć się więcej o lokalnych produktach i oddać się powolnemu wiejskiemu życiu!
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11Kep - Phnom Penh - wyjazd

Podróż na lotnisko w Phnom Penh. Zatrzymasz się po drodze, aby odwiedzić lokalną plantację pieprzu w pobliżu Kep i świątyni Phnom Chisor, która jest popularną świątynią z czasów Angkorii. Położona jest na wzgórzu, które oferuje wspaniałe widoki na okolicę.
Wyżywienie: śniadanie
Doba hotelowa do godz. 12:00

Mapa
Zdjęcia