Wyspy Kanaryjskie

  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie La Graciosa
  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie Lanzarote
  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie Lanzarote2
  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura2
  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura
  • Traveldesign Hiszpania Wyspy Kanaryjskie Teneryfa

Na wyspach leżących bliżej Afryki niż Hiszpanii, przez cały rok świeci słońce, więc turyści z całej Europy przyjeżdżają tu na wypoczynek. Warto jednak opuścić nadmorskie kurorty, aby odnaleźć powulkaniczne krajobrazy, wyjątkową florę i faunę oraz malowniczą, miejscową architekturę. Wyspy Kanaryjskie leżą na Oceanie Atlantyckim, nieco na południe od Zwrotnika Raka. Od wybrzeży Afryki dzieli je zaledwie 115 km, a od Hiszpanii 1000. Dziś sława Wysp Kanaryjskich jako miejsca taniego wypoczynku dla turystów z Europy Północnej przyćmiewa inne uroki tego zakątka świata. Bardziej aktywni mogą tu znaleźć wspaniałe tereny do uprawiania turystyki pieszej.

Teneryfa

Teneryfa to wulkaniczna wyspa. Dzieli się na zagospodarowane wybrzeże południowe z bardziej suchym klimatem i złocistymi plażami oraz bardziej wilgotne wybrzeże północne , gdzie plaże z czarnym piaskiem u podnóża stromych klifów przypominają o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Pomiędzy tymi dwoma obszarami wyrasta najwyższy szczyt Hiszpanii, stale pokryty śniegiem Pico de Teide osiągający 3718 m n.p.m.

Lanzarote

Dromadery, specyficzna architektura i oślepiająco białe plaże to niektóre z atrakcji tej wyspy o powierzchni 836 km2, która w całości jest rezerwatem biosfery. Lanzarote wyróżnia się jedyną w swoim rodzaju pokrywą wulkaniczną, pochodzącą z silnych erupcji w latach 1730–1736 oraz w 1824 roku. Tutejsze miasta i żyzne doliny zostały wówczas zalane potokami lawy.

Gran Canaria

Na najgęściej zaludnionej wyspie archipelagu niezwykle rozwinęła się turystyka. Sprawiły to wyjątkowe warunki naturalne: 50 km plaż oraz zróżnicowane krajobrazy.

Rekomendowane hotele

Gran Melia Palacio de Isora

Wyspy Kanaryjskie, La Costa, s/n, Alcalá - Pokaż mapę
Ten przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych kompleks usytuowany jest nad oceanem i oferuje pokoje ze spersonalizowaną obsługą lokaja. Przy odkrytym basenie dostępne są balijskie łóżka i leżaki z funkcją hydromasażu.

Sprawdź
Sentido H10 White Suites

Wyspy Kanaryjskie, Janubio, 1, Playa Blanca - Pokaż mapę
Butikowy hotel H10 White Suites - Adults Only mieści się w bielonym budynku utrzymanym w tradycyjnym regionalnym stylu. Obiekt położony jest w Playa Blanca, małej wiosce rybackiej usytuowanej w południowej ...

Sprawdź
Barceló Santa Cruz Contemporáneo

Wyspy Kanaryjskie, Rambla de Santa Cruz 116, Santa Cruz de Tenerife - Pokaż mapę
Obiekt Occidental Santa Cruz Contemporáneo (wcześniej Barceló Santa Cruz Contemporáneo) jest położony w centrum miasta Santa Cruz de Tenerife. Do dyspozycji Gości jest sezonowy odkryty basen oraz taras słoneczny.

Sprawdź

Więcej miejsc

Andaluzja

Andaluzja

Dzikie góry, zielone doliny, gaje oliwne, ośnieżone szczyty, błękitne Morze Śródziemne, oślepiająco białe wsie na wzgórzach, mauretańskie zamki i renesansowe rezydencje to atrakcje rozległej Andaluzji. Wraz z sąsiednią Murcją, region obejmuje 98 583 km2, rozciągając się od granicy z Portugalią i Atlantyku przez wysokie szczyty Sierra Nevada do ...
Więcej

Hiszpania

Hiszpania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque velit eros, aliquam sit amet tortor in, luctus fringilla mi. In mollis enim a metus egestas fermentum. Praesent suscipit est vel diam commodo pharetra. Ut lobortis convallis auctor.
Więcej

Baleary

Baleary

Dotarcie do grupy pięknych wysp rozrzuconych na lazurowym Morzu Śródziemnym nie powinno sprawić kłopotu, wystarczy bowiem wsiąść na prom w Barcelonie czy Walencji albo w samolot rejsowy w Madrycie czy Barcelonie lub czarterowy w prawie każdej europejskiej stolicy. Od lat 60. Majorka przyciąga tłumy turystów. Ibiza kiedyś była schronieniem artys...
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Hiszpania Więcej informacji o tym kierunku podrózy przeczytasz w przewodniku National Geographic Więcej
Booking.com