Polinezja

  • Traveldesign Polinezja Plaza2
  • Traveldesign Polinezja Zolw
  • Traveldesign Polinezja Zachod
  • Traveldesign Polinezja Rafa
  • Traveldesign Polinezja Rafa2
  • Traveldesign Polinezja Atol

Polinezja Francuska spodoba sie turystom kochającym czystą wodę, wspaniałe krajobrazy, spokój i interesujących ludzi. Językiem urzędowym jest francuski, ale w miejscowościach turystycznych porozumiemy się również po angielsku. Główne atrakcje to spektakularne widoki, nurkowanie, wędkarstwo, surfing, żeglarstwo, stanowiska archeologiczne, góry, muzyka i taniec.

Polinezja Francuska, do której należą wyspy Bora Bora, Tahiti i Moorea jest wymarzonym miejscem na spokojne, nieśpieszne wakacje wśród niesamowitych niebiesko-zielonych lagun i przepięknych gór a także mieszkańców nadal kultywujących tradycje śpiewu i tańca.

Bora Bora i Moorea to dwie najpiękniejsze wyspy Polinezji Francuskiej. Zaraz za nimi jest Tahiti, Huahine i Raiatea. Turyści zachwycają się krystalicznie czystymi lagunami i górzystym terenem. Oprócz niezwykłej dzikiej przyrody, na Polinezji Francuskiej znajdziemy atrakcje, poświęcone historii wysp oraz tropikalnej faunie i florze.

Najpopularniejszymi pamiątkami z Bora Bora jest rękodzieło, m.in. polinezyjski papirus tapa, ręcznie malowany pareus (tkanina noszona jako spódnica lub sukienka), kosze tkane z pandanu, misterne rzeźby w drewnie, takie jak rzeźby tiki, maczugi i ukulele. Należy zwracać uwagę na to, czy przedmioty, które chcemy kupić są autentyczne, ponieważ wiele z nich jest masowo produkowanych w Indonezji i innych krajach.

Dobrym zakupem będą kosmetyki z olejkiem kokosowym monoi, takie jak mydła i balsamy. Na oparzenia i rany dobry jest olejek Tamanu (wyciąg z drzewa orzechowego), dostępny w różnych formach, a "lekarstwem dobrym na wszystko" sok noni, sprzedawany w litrowych butelkach. Dobry wybór takich pamiątek znajdziemy w sklepach spożywczych, a ceny będą niższe niż gdziekolwiek. W sklepach tych możemy kupić także dżemy i konfitury z lokalnych owoców, w tym z ananasa i pamplemousse (słodkiego grejpfruta). Z owoców tych produkowane są również likiery, które powstają w Destylarni i Fabryce Soków na Moorea. Znajduje się tu sklep firmowy, w którym można spróbować trunków przed zakupem.

Czarne perły są dostępne w każdym większym hotelu, w wielu sklepach i na farmach pereł, gdzie są produkowane. Ceny są oczywiście bardzo wysokie, ale niższe niż w innych miejscach na świecie. Przed zakupem dobrze jest się nauczyć oceniać jakość pereł.

Polinezja jest jednym z miejsc, w których powstała praktyka ozdabiania ciała tatuażami i wielu mieszkańców - zwłaszcza mężczyzn - ma ich całkiem sporo. Jeśli jesteście zdecydowani, udajcie się do jednego z salonów, w których pracują utalentowani artyści, często wykorzystujący dawne wzory.

Jak prawie wszystko na Polinezji Francuskiej, również restauracje są tu drogie, choć nie kosztują fortuny. Najdrożej jest w restauracjach hotelowych, chociaż jakość dań jest zazwyczaj bardzo wysoka. Jeśli wasz budżet jest ograniczony, możecie spróbować jedzenia z roulottes food trucków, często z rozłożonymi wokół stolikami i krzesłami lub snack barów (serwujących zazwyczaj kanapki, chow mein i sashimi). W obu typach "lokali" można znaleźć dobre jedzenie.

Na wyspie królują oczywiście, ryby i owoce morza, a lokalnym przysmakiem jest poisson cru, surowa ryba marynowana w mleku kokosowym. Popularny jest tuńczyk i koryfena, najlepiej w sosie waniliowym. W kuchni Polinezji Francuskiej wyraźne są wpływy kuchni francuskiej, w tym zamiłowanie do gęstych sosów, choć pojawia się coraz więcej dań kuchni chińskiej, z ryżem i makaronem.

Niestety, nie łatwo trafić na tradycyjne polinezyjskie przysmaki, takie jak taro, czy chlebowiec. Bardziej popularne jest maa'a Tahiti, tradycyjna potrawa z wieprzowiny i warzyw, gotowana w glinianym piecu. Maa'a Tahiti można spróbować w piątki w niektórych restauracjach w Papeete, w niedzielne poranki na wynos, w małych lokalnych sklepach spożywczych oraz w niektórych kurortach.

Oprócz owoców morza, częstym składnikiem dań polinezyjskich jest wołowina, importowana z Nowej Zelandii. Kurczak pojawia się na stole rzadko, a jeśli już zazwyczaj jest importowany. Na Markizach najpopularniejszym mięsem jest mięso dzikich kóz.

Ciekawe miejsca

Polinezja

Tahiti

Tahiti jest główną wyspą Polinezji Francuskiej, której stolica to słynne Papeete. W mieście tym znajdziecie eleganckie butiki, lokalne bazary, Muzeum Czarnej Perły i bogate życie nocne. Tahiti to jednak przede wszystkim unikalna przyroda, wspaniała kuchnia i dziedzictwo kulturalne Polinezji.
Więcej

Polinezja

Bora Bora

Ta wyspa położona w archipelagu Polinezji Francuskiej jest synonimem luksusowego wypoczynku wśród krystalicznie czystych, niebiesko-zielonych wód Oceanu Spokojnego. Bora Bora ma kształt atolu, otaczającego powulkaniczny stożek, a strome, górskie szczyty i niesamowite laguny ze śnieżnobiałym piaskiem potęgują wrażenia prawdz...
Więcej

Więcej miejsc

Australia

Australia

Australia to kraj i jednocześnie kontynent z niezwykłymi krajobrazami i atrakcjami przyrodniczymi. Znajdziemy tu prawdziwe skrajności: urwiste szczyty Gór Błękitnych, tropikalną roślinność Queensland i Wielką Rafę Koralową, zamieszkałą przez tysiące unikatowych gatunków ryb, ssaków i skorupiaków.Najbardziej popularne atrakcje naturalne w Austra...
Więcej

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia ma jedne z najbardziej zróżnicowanych i pięknych krajobrazów na świecie - lodowce, fiordy, plaże, góry, łąki i lasy deszczowe. Można je podziwiać uprawiając różnorodne sporty, takie jak jazda na nartach, surfing, jazda konna, pływanie kajakiem, wspinaczka górska czy wędrówki. Dostępny jest szeroki wybór sportów ekstremalnych, spop...
Więcej

Melbourne

Melbourne

Melbourne określane jest często jako jedno z najlepszych miast do życia na świecie - pełne energii, z bardzo niskim wskaźnikiem przestępczości, relatywnie niedrogie jeśli chodzi o koszty utrzymania. Turyści znajdą tu najlepsze sklepy i teatry w Australii, doskonałą sztukę i kulturę, przepyszne jedzenie i wino oraz eleganckie hotele.W Melbourne ...
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Booking.com