Kanada

  • Traveldesign Kanada Gory
  • Traveldesign Kanada Vancouver
  • Traveldesign Kanada Niagara
  • Traveldesign Kanada Gory2
  • Traveldesign Kanada Quebec
  • Traveldesign Kanada Toronto

Kanada zajmuje ogromną powierzchnię, niemal 10 mln km2 i otoczona jest przez trzy Oceany: Atlantycki, Spokojny i od północy przez Ocean Arktyczny. Żyje tu zaledwie 30 mln ludzi, z czego 90% na terenach południowych, przy granicy z USA.

Kraj ten urzeka pięknymi i różnorodnymi krajobrazami. Wielkie, otwarte przestrzenie na zachodzie kraju i dzika przyroda na północny zachwycą każdego poszukiwacza przygód i nowych dośwaidczeń. W Kanadzie są znakomite warunki do wędkowania i uprawiania trekkingu. Wielkie wrażenie zrobią na odwiedzających Winnipeg, Saskatoon, Góry Skaliste i oczywiście Wodospad Niagara. Ci, którzy lubią zwiedzać miasta będą oczarowani pięknem i ofertą kulturalną Halifaxu, Montrealu, Vancouver i kosmopolitycznego Toronto.

Kanada to świetna oferta nie tylko na lato – w sezonie zimowym na narciarzy czekają setki kilometrów znakomicie przygotowanych i co najważniejsze, niezbyt zatłoczonych tras np. Whistler Mountain czy Sun Peaks.

Ciekawe miejsca

Kanada

Vancouver

Vancouver, leżące w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, słynie z unikatowych w klimacie umiarkowanym lasów deszczowych, cieśniny Strait of Georgia, fiordów, górskich krajobrazów i malowniczych wysp. Jest niezwykle ciekawym, kosmopolitycznym miastem, z nieustannie rozwijającą się sceną artystyczną i wieloma galeriami sztuki.Mieszkańcy koc...
Więcej

Kanada

Montreal

Montreal często bywa porównywany do Paryża i rzeczywiście między tymi miastami jest wiele podobieństw. Przede wszystkim język, eleganckie restauracje i ciekawe kawiarnie oraz zabytkowe budynki. Różni się jednak od francuskiej stolicy tym, że panuje tu prawdziwie przyjazna i swobodna atmosfera .Montreal to ważny ośrodek kulturalny, wieloetniczne...
Więcej

Rekomendowane hotele

Fairmont Le Chateau Frontenac

Kanada, 1 Rue des Carrieres, Québec (Québec) - Pokaż mapę
Ten zabytkowy obiekt mieści się w dzielnicy Vieux-Québec. Roztacza się z niego widok na rzekę Świętego Wawrzyńca. Znajdujące się na miejscu restauracje oferują rozmaite potrawy, od klasycznych po regionalne.

Sprawdź
The Fairmont Jasper Park Lodge

Kanada, 1 Old Lodge Road, Jasper (Alberta) - Pokaż mapę
Ośrodek ten położony jest nad brzegiem jeziora Beauvert w kanadyjskich Górach Skalistych i oferuje uhonorowane wieloma nagrodami pole golfowe, 8 restauracji oraz spa o powierzchni około 900 metrów kwadratowych.

Sprawdź
The Fairmont Chateau Lake Louise

Kanada, 111 Lake Louise Drive, Lake Louise (Alberta) - Pokaż mapę
Czterogwiazdkowy ośrodek Fairmont Château Lake Louise położony jest w Parku Narodowym Banff. Oferuje on panoramiczne widoki na jezioro Luise i lodowiec Victoria.

Sprawdź

Więcej miejsc

Floryda

Floryda

Corocznie na południową Florydę przyjeżdżają miliony turystów. Wykorzystują dobrodziejstwa tamtejszego klimatu podzwrotnikowego i nieskończonych kilometrów wybrzeża. Poza plażami czerpią pełnymi garściami z bujnego życia artystycznego Miami, uczestniczą w przygodach na wodach Biscayne Bay lub na mokradłach Everglades bądź tylko leniuchują na kt...
Więcej

Kolorado

Kolorado

Kolorado pełne jest majestatycznych szczytów i naturalnego piękna przyrody. Choć słynie przede wszystkim z doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa, górskich wędrówek i wspinaczki, przyciąga także miłośników historii Dzikiego Zachodu.Główne atrakcje Kolorado to kanion Royal Gorge, parki narodowe: Mesa Verde i Gór Skalistych, stanowiska a...
Więcej

Miami

Miami

W Ameryce nie ma drugiego takiego metropolis. Większość mieszkańców – mimo półrocznego stałego zagrożenia huraganami – uważa się za szczęściarzy, którym dane żyć tak blisko kuszących południowoflorydzkich mokradeł, dżungli i magicznego archipelagu wysepek.
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Booking.com