Hangzhou

  • Traveldesign Chiny Hangzhou Jezioro
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Herbata2
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska3
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Swiatynia
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Budda
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Herbata
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska2

Hangzhou, 7-milionowa stolica prowincji Zhejiang, leżąca 185 km na południowy zachód od Szanghaju, jest doskonałym miejscem na kilkudniowe wakacje. Fascynujące jest to, że historyczne miejsca i krajobrazy harmonijnie współistnieją tu z nowoczesnością.

Główną atrakcją Hangzhou jest piękne Jezioro Zachodnie i rejs po Wielkim Kanale. Krajobrazy wokół Jeziora Zachodniego są jednymi z najpiękniejszych w Chinach. Jest to doskonałe miejsce na relaks, podziwianie zachodów i wschodów słońca oraz mgły tworzącej niezapomniane widoki.

W Hangzhou znajduje się kilka muzeów, które warto odwiedzić, w tym Chińskie Narodowe Muzeum Jedwabiu, czy Muzeum Historyczne Hangzhou.

W pobliskiej wsi znajduje się Chińskie Narodowe Muzeum Herbaty. Na rozległych herbacianych polach widać pracowników w charakterystycznych nakryciach głowy. Dla ochrony każdy z nich nosi maskę na twarzy i długie rękawiczki. Muzeum poświęcone jest historii herbaty w Chinach, stosowanej jako lek oraz kojący gorący napój. Można się tu dowiedzieć, jak herbata jest przygotowywana, obejrzeć zabytkowe naczynia, używane do ceremonii picia herbaty oraz poznać rolę herbaciarni w chińskim społeczeństwie w czasach różnych dynastii.

W pobliżu Hangzhou znajduje się także Świątynia Lingyin, gdzie doskonale widoczne są buddyjskie rzeźby skalne. Kiedyś było ich więcej, ale zostały zniszczone podczas rewolucji kulturalnej w latach sześćdziesiątych. Świątynia Lingyin jest jedną z 10 najbardziej znanych świątyń buddyjskich w Chinach oraz wiodącym centrum badań nad chińską kulturą buddyjską. Otoczenie świątyni i piękne krajobrazy sprzyjają kontemplacji. Między świątynią a Szczytem Północnym kursuje kolejka linowa, z której można podziwiać przepiękny widok na jezioro.

Z Hangzhou warto także wybrać się do Moganshan, niegdyś popularnej miejscowości wypoczynkowej wśród cudzoziemców mieszkających w Szanghaju oraz chińskiej elity. Znajduje się tu wiele pięknych, odnowionych willi, spektakularne widoki i lasy bambusowe Anji, gdzie kręcono film Przyczajony tygrys, ukryty smok.

Design Magazine

Zielone Hangzhou

Zielone Hangzhou

Chińczycy zwykli mówić, że w niebie jest raj, a na ziemi jest Hangzhou. To wyjątkowe miasto, położone nad brzegiem Jeziora Zachodniego, to miejsce niemal święte dla mieszkańców Państwa Środka. Okoliczne malownicze wzgórza skrywają plantacje najlepszej na świecie zielonej herbaty – Longjing. 
Więcej

Amanfayun Hangzhou

Amanfayun Hangzhou

Amanfayun to miejsce unikatowe – zatrzymując się w ośrodku, przenosimy się w czasie o kilkaset lat - wszystkie domy to oryginalne zabudowania tradycyjnej chińskiej wsi. W pobliżu znajduje się kilka klasztorów. W alejkach mnisi ubrani w tradycyjne stroje, śpieszą na nabożeństwa, co potęguje wrażenie przebywania w innej epoce. Amanfayun jest położony na obrzeżach Hangzhou, w pięknej dolinie pomiędzy naturalnymi, gęstymi lasami bambusowymi a pol...
Więcej

Banyan Tree Hangzhou

Banyan Tree Hangzhou

Luksusowy ośrodek Spa położony nad kanałami wodnymi, zaprojektowany w stylu typowej chińskiej wioski. Ogromne pokoje, z których najmniejszy ma 120 metrów kwadratowych powierzchni.
Więcej

Więcej miejsc

Hong Kong

Hong Kong

Hongkong to miasto równie popularne jak Londyn czy Nowy Jork, reklamowane jako kosmopolityczna metropolia Azji i często wymieniane w wiadomościach. Przyjeżdżający tu turyści oczekują, że na każdym kroku będą otwierać oczy ze zdumienia – a Hongkong nie rozczarowuje. Gwoździem programu jest słynna panorama miasta, czyli połyskliwy las drapaczy c...
Więcej

Lijiang

Lijiang

Lijiang to magiczne miasto, z przepiękną starówką, położone w południowych Chinach, na północny zachód od stolicy Yunnanu Kunming i otoczone ośnieżonymi Himalajami.Najlepszy widok na miasto jest ze szczytu Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka o wys.ponad 4500 m, na który można wjechać kolejką linową. Będąc w Lijiang nie można nie zobaczyć Wąwozu Sk...
Więcej

Pekin

Pekin

Nad Pekinem wciąż dominuje słynny portret Mao Zedonga, lecz współczesna stolica Chin prawie w niczym nie przypomina miasta z czasów jego dyktatury. Zmiana widoczna jest wszędzie - w ubiorze (nie spotyka się już mundurków, a tradycyjne stroje są rzadkością), w nowych technologiach (wszechobecne są telefony komórkowe), w całkowicie zakorkowanych ...
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Booking.com