Wyspy szczęścia i radości

Hawaje to jedno z najpiękniejszych, najbardziej gościnnych i jednocześnie najbardziej odległych od Polski miejsc. Łagodny klimat, fantastyczna przyroda, krystalicznie czyste powietrze i woda są absolutnie unikatowe.

Sześć głównych wysp archipelagu, który­ od najbliższego lądu dzieli ponad 4­ tysiące kilometrów. Ma fantastyczny­ klimat, bez upałów, ale ze stałymi­ temperaturami pozwalającymi na­ korzystanie ze słońca oraz wody praktycznie­ przez cały rok. Dzięki odizolowaniu od świata,­ Hawaje wolne są od węży oraz innych jadowitych­ stworzeń występujących na tej szerokości­ geograficznej. Komary, przy braku śródlądowych­ zbiorników wodnych, występują w śladowych­ ilościach. Każda z wysp jest inna – miłośnicy­ nocnego życia pokochają Oahu, z kolei na­ Kauai znajdziemy niedostępne dla zmotoryzowanych­ turystów oazy spokoju. Na wszystkich­ wyspach są idealne warunki do uprawiania surfingu­ zarówno w wersji z żaglem jak i bez żagla,­ a bogactwo podwodnego świata zachęca do­ nurkowania.

Hawaje to głównie turystyka, dlatego­ też oferta hotelowa jest bardzo bogata – poza­ pięknem krajobrazu i luksusowymi pokojami,­ goście mogą liczyć na wyjątkowe przyjęcie przez­ mieszkańców wysp. Spragnieni doznań kulinarnych­ znajdą tu ogromny wybór owoców egzotycznych­ czy najświeższe ryby i owoce morza­ przyrządzane w tradycyjnym hawajskim stylu.

Leave a Reply

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo

Popularne wpisy