W 2012 r. Cuzco otwarto pierwszy luksusowy hotel Marriott. JW Marriott Cuzco to najwyższa półka spośród portfolio tej sieci. W centrum tego wspaniałego, starożytnego miasta położonego na wysokości 3430 m n.p.m. znajdziemy imponujący budynek hotelu zaadaptowany z XVI-wiecznego kolonialnego klasztoru San Augustin. Interesujący jest fakt, że już sam klasztor powstał na ruinach inkaskiej świątyni. Dzięki temu w wielu miejscach budynku możemy się zetknąć z oryginalnymi, charakterystycznymi murami i artefaktami z czasów panowania Imperium Inków.

Ośrodek zachował charakterystyczny układ kilkupiętrowych zabudowań, krużganków oraz przestronnego dziedzińca. Goście mają do dyspozycji 153 pokoje, wyśmienitą restaurację, bar oferujący słynny peruwiański drink pisco sour oraz spa inspirowane starożytnymi peruwiańskimi rytuałami. Hotel zachwyca dbałością o szczegóły we wzornictwie i wystroju. Kamienna recepcja i kryształki Svarowskiego nawiązują do połączenia tradycji z nowoczesnością a zabytkowa biblioteka zachęca do relaksu. Goście mogą korzystać w ciągu dnia z energetycznych przekąsek oraz ziołowych herbatek, m.in. z liści koki, które pomagają zwalczyć skutki choroby wysokościowej. Za dopłatą można również uzyskać dostęp do klimatyzacji z dodatkową ilością tlenu.

W odległości 200 m od hotelu znajdują się najważniejsze zabytki Cuzco, główny plac miasta oraz katedra. Cuzco to również doskonała baza wypadowa do Machu Picchu – w okresie letnim bezpośrednio stąd do Machu Picchu kursuje pociąg, a cała podróż zajmuje zaledwie trzy godziny.

Leave a Reply

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo

Popularne wpisy