Kolorado

  • Traveldesign Usa Colorado Gory3
  • Traveldesign Usa Colorado Gory
  • Traveldesign Usa Colorado Gory4
  • Traveldesign Usa Colorado Gory2
  • Traveldesign Usa Colorado Gory6
  • Traveldesign Usa Colorado Gory5

Kolorado pełne jest majestatycznych szczytów i naturalnego piękna przyrody. Choć słynie przede wszystkim z doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa, górskich wędrówek i wspinaczki, przyciąga także miłośników historii Dzikiego Zachodu.

Główne atrakcje Kolorado to kanion Royal Gorge, parki narodowe: Mesa Verde i Gór Skalistych, stanowiska archeologiczne, muzea, bogata oferta kulturalna, puby z mini browarami oraz festiwale filmowe i teatralne.

Góry Skaliste w Kolorado są marzeniem każdego narciarza. Alpejskie krajobrazy, świetne warunki narciarskie i doskonała infrastruktura hotelowa należą do najlepszych na świecie. Oprócz znanych kurortów, takich jak Aspen, Breckenridge, Steamboat Springs, Telluride i Vail, znajdziemy kilka znakomitych ośrodków narciarskich oddalonych godzinę jazdy od Denver, np. Winter Park, Copper Mountain, Loveland Ski Area, Keystone i Arapahoe Basin. Są one popularne wśród lokalnych mieszkańców, którzy wybierają się do nich na jednodniową wycieczkę lub na weekend. W większości ośrodków narciarskich można także uprawiać sporty letnie, jak kolarstwo górskie, piesze wycieczki, gra w golfa lub zjeść wyśmienitą kolację.

Ci, którzy chcą zwiedzić okolicę na nartach, mogą zatrzymać się w jednym z 29 górskich schronisk, rozmieszczonych na 565 km szlaku, pomiędzy Aspen, Vail i Leadville. Średnia odległość między schroniskami to 10 km, a każda chata może przyjąć około 16 osób.

W Kolorado znajdziemy duży wybór sklepów, z pamiątkami z Dzikiego Zachodu oraz sprzętem turystycznym (do turystyki pieszej, biwakowania, wspinaczki, czy kolarstwa górskiego). W narciarskich kurortach nie brakuje sklepów z pamiątkami i butików, jak również galerii sztuki.

Vail i Aspen słyną z drogich butików, sklepów kuśnierskich i jubilerskich. Na zachód od Denver, na drodze międzystanowej nr 70, znajduje się centrum handlowe Silverthorne Factory Stores, z ponad 70 markowymi sklepami.

Koniecznie spróbujcie lokalnej dziczyzny, np. mięsa łosia, czy bawołu oraz wołowiny i pstrąga. Znajdziecie tu również kuchnię meksykańską, irlandzką, chińską, francuską, niemiecką i szwajcarską. Odważni turyści mogą skusić się na "ostrygi" Gór Skalistych, czyli jądra byka smażone w głębokim tłuszczu. Świetną kuchnię oferują restauracje hotelowe, np. Brown Palace w Denver i Broadmoor Hotel w Colorado Springs.

W kurortach narciarskich znajdziemy duży wybór lokali, serwujących np. sushi, pstrąga, dziczyznę, wołowinę, czy mięso bawole. Restauracje często zlokalizowane są na szczycie góry, na który wjeżdża się gondolą, ale ceny w niektórych z nich przyprawiają o zawrót głowy.

Rekomendowane hotele

The Ritz-Carlton, Denver

Kolorado, 1881 Curtis Street, Denver (Colorado) - Pokaż mapę
This Denver hotel offers luxurious guest rooms with a flat-screen TV, iPod dock and butler service. It also features extensive spa facilities and a lively, on-site steakhouse. Ritz-Carlton Denver’s guest ...

Sprawdź
Four Seasons Resort Vail

Kolorado, 1 Vail Rd, Vail - Pokaż mapę
Gateway Plaza R4 offers accommodation in Vail, 600 metres from Gondola One and 800 metres from Adventure Ridge. Guests benefit from free WiFi and private parking available on site. There ...

Sprawdź
Aloft Denver International Airport

Kolorado, 16455 East 40th Circle, Aurora (Colorado) - Pokaż mapę
This 4-star hotel provides a free airport shuttle to Denver International Airport, just 10 miles away. The hotel features an on-site restaurant. All guest rooms include iPod docking stations.

Sprawdź

Więcej miejsc

Floryda

Floryda

Corocznie na południową Florydę przyjeżdżają miliony turystów. Wykorzystują dobrodziejstwa tamtejszego klimatu podzwrotnikowego i nieskończonych kilometrów wybrzeża. Poza plażami czerpią pełnymi garściami z bujnego życia artystycznego Miami, uczestniczą w przygodach na wodach Biscayne Bay lub na mokradłach Everglades bądź tylko leniuchują na kt...
Więcej

San Francisco

San Francisco

San Francisco – fantastyczne miasto usytuowane między Oceanem Spokojnym a połyskliwą zatoką – odwiedza się z przyjemnością tym większą, że łatwo się w nim przemieszczać. Nieco ponad 800-tysięczna rzesza obywateli zamieszkuje dzielnice o bardzo zróżnicowanych tożsamościach (chińskiej, włoskiej, hiszpańskiej; swoje kwartały mają bohema i yuppie) ...
Więcej

Maui

Maui

Maui charakteryzuje się cudowną różnorodnością przyrody: od tropikalnych nizin i dżungli po niebosiężne szczyty porośnięte lasami mglistymi. Dzięki wysokim górom są tu obszary o klimacie zbliżonym do umiarkowanego, na których można uprawiać najrozmaitsze rośliny. Pomimo coraz większych korków na drogach, Maui wciąż cieszy się popularnością, of...
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Booking.com