Hangzhou

  • Traveldesign Chiny Hangzhou Jezioro
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Herbata2
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska3
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Swiatynia
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Budda
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Herbata
  • Traveldesign Chiny Hangzhou Wioska2

Hangzhou, 7-milionowa stolica prowincji Zhejiang, leżąca 185 km na południowy zachód od Szanghaju, jest doskonałym miejscem na kilkudniowe wakacje. Fascynujące jest to, że historyczne miejsca i krajobrazy harmonijnie współistnieją tu z nowoczesnością.

Główną atrakcją Hangzhou jest piękne Jezioro Zachodnie i rejs po Wielkim Kanale. Krajobrazy wokół Jeziora Zachodniego są jednymi z najpiękniejszych w Chinach. Jest to doskonałe miejsce na relaks, podziwianie zachodów i wschodów słońca oraz mgły tworzącej niezapomniane widoki.

W Hangzhou znajduje się kilka muzeów, które warto odwiedzić, w tym Chińskie Narodowe Muzeum Jedwabiu, czy Muzeum Historyczne Hangzhou.

W pobliskiej wsi znajduje się Chińskie Narodowe Muzeum Herbaty. Na rozległych herbacianych polach widać pracowników w charakterystycznych nakryciach głowy. Dla ochrony każdy z nich nosi maskę na twarzy i długie rękawiczki. Muzeum poświęcone jest historii herbaty w Chinach, stosowanej jako lek oraz kojący gorący napój. Można się tu dowiedzieć, jak herbata jest przygotowywana, obejrzeć zabytkowe naczynia, używane do ceremonii picia herbaty oraz poznać rolę herbaciarni w chińskim społeczeństwie w czasach różnych dynastii.

W pobliżu Hangzhou znajduje się także Świątynia Lingyin, gdzie doskonale widoczne są buddyjskie rzeźby skalne. Kiedyś było ich więcej, ale zostały zniszczone podczas rewolucji kulturalnej w latach sześćdziesiątych. Świątynia Lingyin jest jedną z 10 najbardziej znanych świątyń buddyjskich w Chinach oraz wiodącym centrum badań nad chińską kulturą buddyjską. Otoczenie świątyni i piękne krajobrazy sprzyjają kontemplacji. Między świątynią a Szczytem Północnym kursuje kolejka linowa, z której można podziwiać przepiękny widok na jezioro.

Z Hangzhou warto także wybrać się do Moganshan, niegdyś popularnej miejscowości wypoczynkowej wśród cudzoziemców mieszkających w Szanghaju oraz chińskiej elity. Znajduje się tu wiele pięknych, odnowionych willi, spektakularne widoki i lasy bambusowe Anji, gdzie kręcono film Przyczajony tygrys, ukryty smok.

Design Magazine

Zielone Hangzhou

Zielone Hangzhou

Chińczycy zwykli mówić, że w niebie jest raj, a na ziemi jest Hangzhou. To wyjątkowe miasto, położone nad brzegiem Jeziora Zachodniego, to miejsce niemal święte dla mieszkańców Państwa Środka. Okoliczne malownicze wzgórza skrywają plantacje najlepszej na świecie zielonej herbaty – Longjing. 
Więcej

Amanfayun Hangzhou

Amanfayun Hangzhou

Amanfayun to miejsce unikatowe – zatrzymując się w ośrodku, przenosimy się w czasie o kilkaset lat - wszystkie domy to oryginalne zabudowania tradycyjnej chińskiej wsi. W pobliżu znajduje się kilka klasztorów. W alejkach mnisi ubrani w tradycyjne stroje, śpieszą na nabożeństwa, co potęguje wrażenie przebywania w innej epoce. Amanfayun jest położony na obrzeżach Hangzhou, w pięknej dolinie pomiędzy naturalnymi, gęstymi lasami bambusowymi a pol...
Więcej

Banyan Tree Hangzhou

Banyan Tree Hangzhou

Luksusowy ośrodek Spa położony nad kanałami wodnymi, zaprojektowany w stylu typowej chińskiej wioski. Ogromne pokoje, z których najmniejszy ma 120 metrów kwadratowych powierzchni.
Więcej

Więcej miejsc

Hong Kong

Hong Kong

Hongkong to miasto równie popularne jak Londyn czy Nowy Jork, reklamowane jako kosmopolityczna metropolia Azji i często wymieniane w wiadomościach. Przyjeżdżający tu turyści oczekują, że na każdym kroku będą otwierać oczy ze zdumienia – a Hongkong nie rozczarowuje. Gwoździem programu jest słynna panorama miasta, czyli połyskliwy las drapaczy c...
Więcej

Chengdu

Chengdu

Chengdu jest stolicą prowincji Syczuan, leżącym 1500 km na południowy zachód od Pekinu. Chengdu jest ciekawym miastem uniwersyteckim i ośrodkiem technologicznym. Miasto słynie z rezerwatu Pandy Wielkiej i pikantnej kuchni. Wielu turystów zatrzymuje się w Chengdu w drodze do lub z Tybetu, ponieważ codziennie odlatują stąd samoloty do tej prowinc...
Więcej

Lijiang

Lijiang

Lijiang to magiczne miasto, z przepiękną starówką, położone w południowych Chinach, na północny zachód od stolicy Yunnanu Kunming i otoczone ośnieżonymi Himalajami.Najlepszy widok na miasto jest ze szczytu Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka o wys.ponad 4500 m, na który można wjechać kolejką linową. Będąc w Lijiang nie można nie zobaczyć Wąwozu Sk...
Więcej

Bilety lotniczePowered by Centrumlotow.pl
Partner serwisu
Booking.com